ارتباط با ما

فن اگزاست

زمان مطالعه: 2 دقیقه اگزاست فن هواکش اگزاست از تجهیزات سیکل گردش هوا است که به کمک نیروی گریز از مرکز توسط اگزاست فن و نوع طراحی فن موجب اگزاست هوا می‌ شود.  نوع های اگزاست فن شامل سانتریفیوژ، آکسیال، رادیال، پشت بامی، سقفی و قارچی می باشد که گروه تولیدی، بازرگانی ایلیفارم آماده مشاوره جهت خرید با اطلاعات ...

خرید هواکش اگزاست
2 دقیقه
0 دیدگاه
admin
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اگزاست فن

هواکش اگزاست از تجهیزات سیکل گردش هوا است که به کمک نیروی گریز از مرکز توسط اگزاست فن و نوع طراحی فن موجب اگزاست هوا می‌ شود.  نوع های اگزاست فن شامل سانتریفیوژ، آکسیال، رادیال، پشت بامی، سقفی و قارچی می باشد که گروه تولیدی، بازرگانی ایلیفارم آماده مشاوره جهت خرید با اطلاعات کامل به شما مشتریان عزیز می باشد.

09127693460 ایلیفارم

هدف از استفاده اگزاست فن تخلیه هوای گرم، هوای چرب، حذف آلودگی و ریزگرد های مازاد محیط است. قدیم، غالبا فن ها به طور دمنده، هوای تازه تمیز را وارد محیط در و سربسته می‌کردند. بعد از آن هوای راکد موجود در فضا توسط  دریچه‌ های از قبل تعبیه شده خارج می‌شد. اما حال نسل جدید از فن ها با نام اگزاست فن ، توان مکش یا خروخ هوا را دارد. اگزاست فن به فنی گفته می‌شود که برخلاف فن های دمنده ، با مکش هوا موجب خروج هوای راکد فضای بسته می‌گردد .

یکی از روشهای جابجایی هوا با راندمان بالا، بکارگیری فن می‌باشد. در گذشته تنها از فن های فشار مثبت و دمنده جهت انتقال هوا استفاده می کردند. به طور کل به تمام فن هایی که با فشار منفی، سبب مکش هوای محیط، به سوی خود می‌شوند، اگزاست فن می‌گویند. تقریبا 90 درصد سیستم تهویه مطبوع فن به طور فن اگزاست سانتریفیوژ ساخته می‌شوند. ایلیفارم شرکت تولیدی بازرگانی فن در تهران و البرز است که توان تامین و ارسال این محصول به تمامی مشتریان خود واقع در سراسر ایران را دارد.

طرز کار اگزاست فن :

منتقل نمودن انرژی مکانیکی از موتور به بخش فن، موجب چرخش پروانه و جابجایی جریان هوای محیط می‌گردد. بخش حلزونی دستگاه، جریان هوای القا شده را به طرف فن هدایت می‌نماید. محل استقرار، کاربرد، سلامت قطعه، محاسبه دقیق میزان هوادهی بر اساس دفعات تخلیه هوا، بر عملکرد درست اگزاست فن تاثیرگذار می باشد.

طرز کار اگزاست فن سانتریفیوژ بر دو محور اصلی برنامه ریزی شده . ابتدا نیروی گریز از مرکز که با نیروی گشتاور به کمک دینام دستگاه ایجاد می‌شود. به همین سبب به این مدل فن ها، سانتریفیوژ نامیده می‌شود. محور دوم زاویه یا در حقیقت نوع پره‌ های فن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *